Menu
 

Topic:

boodschappenbudget

Jackyes  schreef op: 23-01-2014 15:20:17

Zoals meerdere mensen heb ook ik in januari het boodschappenbudget weer opgesteld, en ik dacht dat ik het van 100 euro per week ´gemakkelijk´ zou moeten kunnen doen. Wij zijn een gezin van 4 personen: 2 volwassenen en 2 kinderen (6 en 10), geen huisdieren, kinderen in luiers ...
Volgens mij doen wij echt geen rare dingen, maar ik kom echt standaard 30 euro per week te kort.
Wie is hier in het verleden ook tegenaan gelopen en hoe hebben jullie dat ´opgelost?

 
Quote
Navigatie
Vorige | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Volgende
RE: boodschappenbudget
Claudje  schreef op: 25-01-2014 21:07:57
En ja 7-8 liter melk. Ik haal die kannen van 2 liter.
Dat is 2 bekertjes per persoon per dag. Niet overdreven veel toch?
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Niekie  schreef op: 25-01-2014 21:08:10
Ik heb ze net vandaag gekocht voor morgen, de koffiepads! Ik had ze ook nog niet eerder gezien hoor.

Claudje, bij de Deka of Dirk!
wij gaan met zn vieren ook regelmatig, maar 16 in een week? Nee, dat redden wij echt niet. En dan hebben we ook nog twee personen met buikklachten en dus extra vaak... ;-) Daarom hebben we nu ook op elke verdieping een wc, wij slapen op zolder. ;-)
Hou je wel rekening met evt verstoppingen van de wc? Want jullie gebruiken beduidend meer per keer dan wij.

 
Quote
RE: boodschappenbudget
Claudje  schreef op: 25-01-2014 21:10:37
Zoveel papier gebruiken we niet per keer hoor! Valt echt mee..maar velletjes maar.
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Niekie  schreef op: 25-01-2014 21:15:29
Dan zou ik bijna met mn handen moeten afvegen, denk ik.  want wij doen dus twee wk met 12 rollen!
en die jongens van mij zijn niet zuinig aangelegd. 

Als ik de boel niet onder controle houd, dan geven ze rustig 150€ per week uit nl.
Dus ze zijn ook niet zuinig met papier, alhoewel we duidelijk zijn geweest over verstoppingen!

 
Quote
RE: boodschappenbudget
Jolanda1974  schreef op: 25-01-2014 21:18:23
Die kannen melk van 2 liter zijn hier duurder dan een liter pak, dat is ook even het nakijken waard. Wij hebben ongeveer 5 pakken melk in de week en dan nog een pak chocomel en 2 flessen yoki.
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Niekie  schreef op: 25-01-2014 21:18:49
En wat het vleeswaar en kaas betreft, ik ga wel voor afwisseling! Vind ik erg belangrijk! 
Dus hier komt het zeker in huis. 

fruit/groente ga ik ook voor de aanbiedingen, dus de heren passen zich maar aan.

wij hebben ook de iets duurdere limo van Raak. Die van burg moet je toch net wat meer gebruiken, dus maakt t niet zoveel uit.

Maar ik ben dus erg benieuwd naar jouw weeklijstje inclusief prijzen, dan kan ik je vertellen wat wij gebruiken en wat het kost!
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Jolanda1974  schreef op: 25-01-2014 21:19:25
Ik weet niet eens hoe lang wij doen met een pak wcpapier. Ik (nou ja mijn man) haalt als we nog 2 rollen hebben liggen.
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Niekie  schreef op: 25-01-2014 21:20:04
Tessa en ik doen dat ook vaak nl. Opschrijven en vergelijken, daar hebben we allebei wat aan! ;-)
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Claudje  schreef op: 25-01-2014 21:21:38
Hoe kan dat toch? Wat gek he.
Hahaha. Vind t maar raar dat we allebei niet veel papier gebruiken en jij verbruikt veeeeeeeel minder.
Sterker nog...hier maar 3 personen die van de toilet gebruik maken, want de jongste huppelt nog in de luiers voorlopig.

Ik ga gemiddeld elk uur plassen. En drie keer per dag heb ik wat meer wcpapier nodig hahaha
Weet niet precies hoe vaak de rest hier gaat.

We snuiten ook onze neuzen met wcpapier..maar zou dat zoveel rollen schelen?

 
Quote
RE: boodschappenbudget
Claudje  schreef op: 25-01-2014 21:23:31

Quote Jolanda1974:
Die kannen melk van 2 liter zijn hier duurder dan een liter pak, dat is ook even het nakijken waard. Wij hebben ongeveer 5 pakken melk in de week en dan nog een pak chocomel en 2 flessen yoki.



Hmm daar heb ik niet op gelet.
Hier kost zo'n 2 liter kan 1.29
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Jolanda1974  schreef op: 25-01-2014 21:25:51
Zonde om je neus te snuiten met toiletpapier, dan zou er hier al een rol per dag doorgaan. Nee wij hebben gewoon een doos tissues van € 0,45
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Claudje  schreef op: 25-01-2014 21:33:07
Een rol wc papier is 28 cent
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Claudje  schreef op: 25-01-2014 21:38:52
Maarre.. ik ben niet negatief ofzo hoor!

Ik ben dolblij met wat we hebben!
En elke week ben ik weer blij dat ik een kar boodschappen heb voor de hele week.

Alleen dat avondeten...dat is gewoon saai hahaha
Maar met de tips van hier is t de komende week(en de weken erna) een feestje hier!
Ik verheug me nu al op de gehakt,rijst en sperziebonen gerechtje
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Jolanda1974  schreef op: 25-01-2014 21:39:28
Onze globale basis

Aldi:
Dieetella light € 0,65 (heb er altijd 2 in de kast op voorraad en 1 open in de koelkast)
½  volle Melk (5 pakken) € 0,65
Vanille vla € 0,55
Vruchtenyoghurt € 0,85
Smeerkaas 20+ € 0,42 (1 open, 2 op voorraad)
Eieren 10 stuks € 1,29
Limonade € 0,72
Kaas ± € 2,00 per 400 gram. Prijs verschilt vanwege het gewicht
½ om ½ gehakt 500 gr. € 2,29 (kan ik 8 ballen van draaien dus voor 2 dagen)
Margarine € 0,39 (3 op voorraad, voor het bakken van taarten en zo)

Deen:
Cola  First Choice 1½ liter € 1,19 + € 0,25 statiegeld
3x schouderham € 0,59
2x ontbijtspek € 0,69
2x Smeerworst € 0,19
Leverworst € 0,62

Albert Heijn Basic
Yoki Framboos € 0,49
Yoki Perzik € 0,49
Yoki Aardbei € 0,48
Elleboogjes macaroni € 0,59 (zak van een kilo, genoeg voor 3x) dus niet elke week

Lidl:
2x Gekookte worst 150 gr. € 0,99
2x Cassle rib 150 gr. € 0,99

Markt:
Groentepakket, 5 dagen groente voor € 3,00

Aardappels haal ik bij de boer, ± 13-14 kilo voor € 5,00

Op voorraad heb ik sowieso altijd liggen,
2x blikken ham 450 gr. € 1,49
2x Pastasaus € 0,89
2x Tomatenblokjes € 0,39
2x macaronimix € 0,25
2x Spaghetti € 0,29
2x Rijst € 1,00 (Lassie in de aanbieding)
croma vloeibaar
Blueband vloeibaar
Crackers (Lidl € 0,89)

 
Quote
RE: boodschappenbudget
Claudje  schreef op: 25-01-2014 21:54:50
Wow die aardappelen! Dat scheelt wel heel erg!
Hier betaal ik 3.70 voor 5 kilo

Er staan veel dingen op die ik niet koop, dus geen idee of dat scheelt.

Ik zal eens de bonnen bewaren. Dan kan ik hier neerzetten wat iets kost.
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Niekie  schreef op: 25-01-2014 21:57:45
Jolanda, echt heel veel van deze produkten gebruik ik ook standaard! Wij hebben geen Deen, maar wel Deka of Dirk.
Wij kopen daar eieren per tray van 20, voor  2,55€!

Mag ik vragen waar jij de tissues koopt? Ik kan ze niet zo goedkoop krijgen.

Claudje, soms krijg je wat ideeen en inzicht als je het aan anderen voorlegd. Prima toch?! En de prijzen spelen nu daarbij ook een grote rol! Dus als het goedkoper kan.....
en ik snuit ook altijd mn neus, als ik op de wc zit, geen idee waarom?! Maar daar gebruik ik twee velletjes voor. Hihihi. ;-)

 
Quote
RE: boodschappenbudget
Niekie  schreef op: 25-01-2014 21:59:19
Ik betaal gemid 4 € voor 10 kg aardappels! Budgetaardappels zijn echt goedkoper dan  3,70€ per 5 kg, kijk maar eens.
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Claudje  schreef op: 25-01-2014 22:07:35
Dit zijn de goedkoopste die ik kan vinden. Hier geen Deen of Drik in de buurt.
En helaas ook geen boeren!
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Claudje  schreef op: 25-01-2014 22:07:56
Ik kom in jullie buurt wonen oke?
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Niekie  schreef op: 25-01-2014 22:16:08
Jammer, ook geen Boni?

dirk; 5 witte reus wasmiddel voor 10€!
 Eieren 10 st 1,19
en nog iets... Ben t ff kwijt... Dat moet ook op mn lijstje voor komende week ;-)

Peren 0,99 voor kg, ligt wel aan de grootte, zijn ze mega, dan neem ik ze niet.

Ik kijk dus altijd online alle folders door.

Trouwens... Vorig weekend ook mega aanbieding bij XXL van Lidl, ook 10kg aardappels voor minder dan 4€.
Dus folders uitpluizen, ik online, levert echt wel wat op!
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Marjolein852  schreef op: 25-01-2014 22:30:39
Volgems mij hangt het ook er vanaf waar je woont.. 

Ik vlak bij Den haag; supermarkten ah, jumbo, hoogvliet en aldi.

Aldi is slecht voorzien in groente en fruit.

 
Quote
RE: boodschappenbudget
Tessa_mv2  schreef op: 26-01-2014 10:03:30
ZO dan! Had ik even flink wat bij te lezen nadat ik gisteravond weg was hihi

Claudia, ik was de luiers vergeten.
Het wc papier is idd veel.
Ik koop altijd het papier van de aldi, en dan de grootste verpakking. Volgens mijn zitten er 16 of 20 rollen in.
Weet het even niet meer. Maar ik koop niet elke week nieuwe, en ook niet om de week.
En mijn man gebruikt WEL veel wc papier.......echt mega veel zelf.
Maar wat ik zat te denken, misschien zit er op de ene rol wel heel wat meer meters dan op de andere rol

De prijslijstjes van jullie vind ik leuk om te zien.
Jolanda, hebben jullie geen jumbo of vind je het niet een fijne winkel? Zie daar niets van voorbij komen namelijk.

Ik heb de laatste tijd de meeste bonnen bewaard dus ik kan ook even wat producten vergelijken nu.
De boterhamworst betaal ik bij de jumbo 0.61 cent voor maar bij de aldi is dit 0.89!!!
De snijworst is bij de jumbo 0.59 bij de aldi duurder maar weet het bedrag niet meer, al tijd niet meer gekocht.
De boterhamworst wordt nu ook definitief van het aldi lijstje geschrapt.
Rookvlees haal ik wel altijd bij de aldi. Maar ik zal binnenkort weer even in de winkels kijken wat het elders kost. Dat was altijd een groot verschil.
Ik betaal nu bij de aldi voor 100 gram 1.49
Zijn we hele mooie dunne plakjes.

De eieren zie ik hier voorbij komen voor 1.29 bij de aldi, dan zijn die weer goedkoper geworden. Daar betaalde ik op een gegeven moemnt 1.39 voor en ben toen overgestapt op die van de jumbo maar kunnen dus nu ook weer bij de aldi
lastit hoor dat ze het steeds veranderen haha

Kaas haal ik altijd bij de aldi, en dan een kilo blok. De laatste keer was die 3.76 maar soms ook wel 4 euro. Ene blok is net wat dikker dan het andere ondanks dat ze het een kiloblok noemen.

Jou cola is duur Jolanda.
Ik betaal nu 0.98+0.25 voor de cola bij de Jumbo
Voorheen was dat 0.84 cent. Dat is dan eigenmerk.
Er is goedkopere maar die vinden wij echt niet lekker.
De Ah eigenmerk is de cola 1.05 en die vinden we ook niet lekker.

Jou brood is weer net iets goedkoper.
Ik heb brood van 0.87 cent bij de aldi. Dit is tijger volkoeren en vinden wij erg lekker. Vooral onze zoon is DOL op tijgerbrood.
En wij vinden dit ook erg lekker.

melk gebruiken wij 2a3  0.65 pakken per week met 1 pak (nep) optimel 0.89 erbij.  (beide van jumbo)
"s morgens drinken wij geen zuivel maar thee.
Degene die als eerste eruit moet kookt gelijk voor iedereen water en vult dan de thermosfles. Dan hoeft het water niet nog een keer gekookt te worden. Scheelt weer in de energie rekening.

Yoghurt 0.55 en vanille vla 0.69. Ook beide Jumbo
Ik heb te vaak yoghurt gehad van de aldi met klonten.....brrrrr

Koffiepads gebruiken wij niet. Dat is nog goedkoper! hihi

Niek, waar haal jij je pindakaas? Daar betaal ik 1.09 voor









ff posten! Voordat het weg is. Nu Jolanda haar lijstje nog ff bekijken.
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Tessa_mv2  schreef op: 26-01-2014 10:10:08

Quote Jolanda1974:
Onze globale basis

Aldi:
Dieetella light € 0,65 (heb er altijd 2 in de kast op voorraad en 1 open in de koelkast)  Ik gebruik van de Jumbo, Roland halvarine 0.49
½  volle Melk (5 pakken) € 0,65 Bij de jumbo net zo duur (vers)
Vanille vla € 0,55 bij de jumbo 0.69 cent, veel duurder dus! Ik heb de geodkoopste daar.
Vruchtenyoghurt € 0,85
Smeerkaas 20+ € 0,42 (1 open, 2 op voorraad)  I haal met tuinkruiden van de jumbo, 0.85 cent. Wel veel duurder! Maar vinden de kids zo lekker. Toch maar om en om. Scheelt te veel!
Eieren 10 stuks € 1,29 ik bij jumbo zelfde prijs
Limonade € 0,72 Raak van de Jumbo, die vinden ze echt het lekkerste hier. 1.23 op het moment.
Kaas ± € 2,00 per 400 gram. Prijs verschilt vanwege het gewicht
½ om ½ gehakt 500 gr. € 2,29 (kan ik 8 ballen van draaien dus voor 2 dagen) ene keer bij de aldi, andere keer jumbo. Aldi is net wat goedkoper zie ik
Margarine € 0,39 (3 op voorraad, voor het bakken van taarten en zo)

Deen:
Cola  First Choice 1½ liter € 1,19 + € 0,25 statiegeld Zoals ik al zei, 0.98 bij de jumbo
3x schouderham € 0,59
2x ontbijtspek € 0,69
2x Smeerworst € 0,19
Leverworst € 0,62
De rest hebben wij nooit! hihi

Albert Heijn Basic
Yoki Framboos € 0,49
Yoki Perzik € 0,49
Yoki Aardbei € 0,48
Elleboogjes macaroni € 0,59 (zak van een kilo, genoeg voor 3x) dus niet elke week
Macaroni 0.29 cent per zak bij de Jumbo, weet ff niet heoveel erin zit. Zeker geen kilo. Denk 500 gram. Dan is het goedkoper. Maar kan ook 400 gram zijn.

Lidl:
2x Gekookte worst 150 gr. € 0,99
2x Cassle rib 150 gr. € 0,99

Markt:
Groentepakket, 5 dagen groente voor € 3,00

Aardappels haal ik bij de boer, ± 13-14 kilo voor € 5,00

Op voorraad heb ik sowieso altijd liggen,
2x blikken ham 450 gr. € 1,49
2x Pastasaus € 0,89
2x Tomatenblokjes € 0,39
2x macaronimix € 0,25
2x Spaghetti € 0,29
2x Rijst € 1,00 (Lassie in de aanbieding)
croma vloeibaar
Blueband vloeibaar
Crackers (Lidl € 0,89)




Hoop dat het leesbaar is omdat ik in de qoute heb geschreven.


 
Quote
RE: boodschappenbudget
Tessa_mv2  schreef op: 26-01-2014 10:11:15
Hmmm niet echt duidelijk dus.
Had geprobeerd mijn tekst in schuine tekst te zetten. maar dat is dus niet gelukt.

Hoop dat jullie eruit komen.
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Claudia  schreef op: 26-01-2014 10:42:50
ik haal wcpapier bij de action, meen 24 rollen voor 3,99, wel 2laags maar bevalt hier prima.

Verder haal ik de boodschappen vooral bij de boni (eigen merk of c merk) en Aldi.

Vlees ook altijd in de aanbieding, kipcordonblue bijv 2 stuks voor 1,00/1,10. Wij vinden het lekker vlees en het is niet duur.
Kipfilet is ook lekker en je kan er zo veel mee, meestal eten wij (dochter en ik) 1 kipfilet met zijn 2, helemaal als je er kleine stukjes van snijd en bakt (het oogt dan ook veel meer en heb je serieus aan minder genoeg) en wat groente erdoor.

Groente eten we wat in de aanbieding is. Soms hebben ze van die grote zakken sperziebonen in de aanbieding (diepvries) voor een euro en dan neem ik er een paar mee en gooi het in de vriezer. Vind die ideaal, zijn hardstikke lekker en nog snel klaar ook.

Potjes groente, sausjes, pastasauzen, soep, spaghetti, crackers, ontbijtgranen, koffie, allemaal inslaan bij de hamsterweken/ 1 euroweken. Bijv 2 potjes bonduell spruitjes (uit blik of pot vinden wij lekkerder dan vers!) voor 1,00 of 1+1 gratis (dan zitten ze rond de 0,44 per stuk). Sperziebonen in pot van hak, hebben er zeker meer dan 10 in de kast, ook 1+1 gratis, circa 0,44 cent per pot (1 pot is hier genoeg, voor dochter warm of koud en voor mij vaak met een beetje mayo en gesnipperd uitje en of komkommer erdoor)

Ook wel eens vlees bij de slager gehaald..hebben ze soms van die hele grote snitzels in de aanbieding (dat zie ik dan als luxe  vlees), en aan 1 stuk hebben wij met zijn 2en echt genoeg. Dan zit je zo rond de 0,60 per persoon.
Boerenbrok hebben ze daar ook, is rond de 0,60 in de aanbieding. Daar nemen we 2 van want dochter is er ook dol op en lust dan ook zeker een hele.


Vis uit die diepvries in een ovenzak met lekkere kruiden..is ook niet duur. Vaak heb je koolvis of zalm uit de diepvries in de aanbieding en anders bij de jumbo het goedkoopst (aldi lijkt goedkoper maar zit veel minder in en omgerekend duurder)

Bij de boni, weet niet of die overal zit. Heb je van een bepaald merk vis voor in de oven..in een gekruid paneer variant, of met broccoli kaas saus..is 450 gram en kost 1,49. Super lekker zijn die en als je toch wat meer vis wilt, dan doe je 2 schaaltjes voor 4 personen.

Broccoli in de aanbieding, haal ik meestal aan het begin van de aanbiedingweek 1x op om gewoon te koken met sausje. En eind van de week voor de week erop om broccolisoep te maken (echt favoriet hier en goedkoop!)


Kwa vlees zit ik meestal rond de 0,50 per persoon. En vind zelf behoorlijk variatie.
Gehakt, kleinere ballen maken (of minder gehakt en dan wat meer paneermeel/uitje en beetje ei toevoegen, dan heb je flinke ballen).
Circa 150gr-max 200 voor door pasta's en groentegehaktschotels




 
Quote
RE: boodschappenbudget
Claudia  schreef op: 26-01-2014 11:03:26
ook niet verkeerd om mijn budget neer te zetten haha.
Wij zijn met zijn 2 en heb 45,00 per week aan boodschappen (incl verzorgingsprocucten, wasmiddel etc)

Het is goed te doen(gewoon normaal eten, ook koekjes in huis, maar wel ALLES in aanbieding. Heb weinige standaard dingen die ik zo koop), wel merk ik dat alles inderdaad weer vanaf 1 januari duurder is geworden! En dan krijgen we volgende maand weer folders met veel prijsverlagingen, dus bijv 0,10 erbij op, 2e maand: 0,5 eraf...dus uiteindelijk alsnog duurder dan eerder.

 
Quote
RE: boodschappenbudget
Claudia  schreef op: 26-01-2014 11:08:16
wat ik er ook altijd in vind hakken is als er iemand ziek is, dus een bezoekje aan de apotheek of drogist: neusspray, hoestdrank, kinderparacetamol, 10,00 is niks.
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Jolanda1974  schreef op: 26-01-2014 12:29:32
Wij hebben geen Jumbo op fietsafstand jammer genoeg.

Wij eten nagenoeg geen pot groente, alleen de rode kool. En die is bij AH Basic € 0,59 voor een pot. Verder eten wij alleen verse groente en uit de vriezer.

Mijn man vindt de cola van First Choice het lekkerst dus daar gaan we niet op bezuinigen. Hij was eerst € 1,05 maar nu dus ook weer gestegen. Voor een verjaardag haal ik altijd een 4-pack als het in de aanbieding is.
Cola light halen we wel bij de Aldi want dat hebben we alleen met een verjaardag.
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Claudia  schreef op: 26-01-2014 12:55:33
wij hebben vrij veel potjes en blikjes staan, worteltjes (vooral van die kleintjes van bonduell of van boni eigen merk, want ik hou niet van wortels, alleen rauwe vind ik lekker), sperziebonen/haricot verts, spruitjes, en van die gemixte groente van bonduell.
Moet zeggen dat het voor ons soms echt een uitkomst is, we zijn beide vanaf woensdag ziek..bij mij komt alles van onder eruit en bij dochter van boven :-(..heb ook amper puf om te eten, laat staan om wat te maken..dan pak ik pot sperziebonen en hebben we in elk geval de groente (koud vinden we ze ook lekker) Ben nog niet bij de winkel geweest deze week dus ook niks vers in huis op het moment. Maarja komt komende week wel weer als we beter zijn.

Diepvries: sperziebonen/spinazie

ps die smeerworst van de aldi is lekker he (bolletje) Als ik daar kom (zit niet echt in de buurt, dan neem ik er meteen 3 mee)
 
Quote
RE: boodschappenbudget
Tessa_mv2  schreef op: 26-01-2014 14:27:12
Ja, die smeerworst vind mijn dochter ook zo lekker! Heb ik al een tijd niet meer gekocht.
Binnenkort maar weer even meenemen voor haar.

Beterschap claudia! Dan is voorraad zooooo handig!!

Ik ben begonnen met een voorraadlijst te maken in excel
Wat een werk!
Het bedenken van de producten alleen al hihi

Ik maak kopjes met hoofdgroepen
Zo heb ik brood ed nu klaar (alhoewel ik dus de smeerworst ook weer moet toevoegen nu hihi)
En Drinken
Avondmaaltijd
Persoonlijke verzorging
Fruit en groente zijn moeilijker want dat is zo wisselend elke keer van prijs dus ff kijken of ik dat erbij pak of dat (voorlopig) laat voor wat het is.
Vlees moet ook nog bedenk ik me nu.
lekkers moet ik ook nog maken. En dan komt er vast nog meer bij! hihi

Hoe heb jij dat Jolanda?
 
Quote
Navigatie
Vorige | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | Volgende


Reageren op boodschappenbudget
Naam
Bericht